ПРАХОВНИК Артур Веніамінович
Директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ "КПІ",
д.т.н., професор, відомий своїми фундаментальними працями з питань моделювання в енергетиці, автоматизації управління енергетичними об'єктами, прогнозування, оптимізації режимів електроспоживання, енергетичного менеджменту, формування принципів побудови електричних станцій на базі розосереджених джерел генерації та мікроенергетичних смарт-систем, включаючи відновлювані джерела енергії та екоенергоефективних і смарт-будинків та міст
Заслужений енергетик СНД та Почесний енергетик України
Заслужений діяч науки і техніки України
Член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України
Народився 21 грудня 1940 року. 1965 року закінчив Київський політехнічний інститут, факультет автоматики та електроприладобудування.
У 1971 р. захистив кандидатську дисертацію (вперше обґрунтовано необхідність використання промислових підприємств для управління навантаженням). У 1976-1977 рр. навчався у Делфському технологічному університеті (Нідерланди).
У 1982 р. захистив докторську дисертацію, в якій вперше визначено необхідність комплексного дослідження режимів електроспоживання та розроблено систему обліку, контролю та управління споживанням електричної енергії в реальному часі.
З 1984 р. до 1989 р. обіймав посаду проректора КПІ з навчальної роботи.
З 1985 р. - завідувач кафедри автоматизації управління електроспоживанням. А з 1988 р. і на сьогодні обіймає посаду завідувача кафедри електропостачання. У 1987 р. став директором науково-інженерного центру енергозбереження КПІ, а з 1991 р. - директором НДІ автоматики та енергетики "Енергія". З 1997 р. очолює Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ "КПІ". Результатом його роботи на посаді директора інституту є створення в систем і освіти України та відкриття в 1997 р. нової спеціальності "Енергетичний менеджмент", створення мережі центрів підготовки енергоменеджерів в Україні.
Під керівництвом А.В. Праховника захищено 21 кандидатську дисертацію, він є науковим консультантом 5 докторських дисертацій.
Результати його наукової діяльності відображено у 400 наукових працях, виданих у багатьох країнах світу, зокрема у країнах СНД, Болгарії, Польщі, Бразилії, Італії, Нідерландах, Німеччині, США. Серед видань - 31 книга (11 монографій, 12 навчальних посібників та 8 посібників для спеціалістів промисловості), 40 винаходів та 13 державних стандартів.
За результатами його розробок організовано серійний випуск мікропроцесорних систем трьох типів АСУЕ (на підприємствах "Точелектроприлад" у м. Києві, "ВЗЕТ" у м. Вільнюсі та в м. Абовян), які мали широке впровадження в енергетиці СРСР, Болгарії та Польщі. Ці системи відзначені медалями та дипломами ВДНГ СРСР та УРСР.
Дані про Артура Веніаміновича внесено до видань: Who's Who in the World, США; Who's Who in Science and Engineering, США; енциклопедії "Энергетики России" та до книг Міжнародного біографічного центру Outstanding People of the 20th Century, Кембридж, Англія. Американський біографічний інститут обрав його Людиною 2000 р. та 2008 р. і нагородив пам'ятною медаллю та статуеткою Universal of Accomplishment.
Заслуженого діяча науки і техніки України, заслуженого професора НТУУ "КПІ" А.В. Праховника нагороджено медалями Президії Верховної Ради СРСР, орденом України "За заслуги" ІІІ ступеня, відзнаками "Знак пошани" (НАЕР), "За наукові досягнення", "Відмінник освіти України", "80 лет Плана ГОЭЛРО", "140 лет РТО" та почесним знаком з нагоди 130-річчя НТСЕУ.
А.В. Праховник є членом Академії інженерних наук України, членом Нью-Йоркської Академії наук, ІЕЕЕ (1994-1999), ІДЕ (1993-1998).
А.В. Праховник бере активну участь у громадській роботі. На сьогодні він є членом експертної ради з енергетики та електроніки Державної акредитаційної комісії МОіН України, членом Центрального правління НТСЕУ, головою та членом спеціалізованих рад із захисту дисертацій, членом Ради міжнародного союзу НІО, членом Консультативної групи Громадської ради Мінпаливенерго України, членом експертної групи з питань регіональних та державних проектів технічної модернізації теплоенергетики Міжвідомчої робочої групи з розроблення Національної стратегії теплозабезпечення Мінжилкомунгоспу України, членом Комітету підприємців у сфері енергоефективності при Торгово-промисловій палаті України, членом Науково-технічної ради і головою секції № 7 "Енергетика та енергоефективність" Міністерства освіти та науки України.