Розвиток відновлювальних джерел енергії є пріоритетом для економіки нашої країни
10 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл на тему: «Нові підходи до стимулювання виробництва енергії з відновлюваних джерел». У заході взяли участь депутати профільних комітетів Верховної Ради України, представники Мінприроди, Держенергоефективності, НКРЕКП, Енергетичного Співтовариства, ЄБРР, Світового банку, профільних неурядових організацій, міжнародних експертів та провідних ЗМІ.
У заході взяла участь Наталія Бойко та заступник директора Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Міненерговугілля Віталій Кушніров.
Учасники обговорили можливості щодо стимулювання виробництва енергії з відновлювальних джерел в умовах нового ринку, перспективи виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року; першочергові кроки, які потрібні для пришвидшення розвитку «зеленої» енергетики в Україні, а також досвід європейських країн в активному використанні відновлюваних джерел енергії.
Наталія Бойко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань євроінтеграції, зазначила, що схвалена Урядом Енергетична стратегія України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» відображає бачення і позиціонування України як сучасної енергетичної держави та визначає ключові цілі та енергетичні прагнення.
«У нас доволі амбітні цілі щодо збільшення частки відновлювальної енергетики в енергетичному балансі: до 11 відсотків до 2020 року та 25 відсотків до 2035 року», - зазначила Н. Бойко.
«В України є фантастичний потенціал. Ми бачимо пожвавлення на ринку серед потенційних інвесторів. Світові топові інвестори починають цікавитися Україною та бачити можливості для реалізації проектів», - підкреслює заступник Міністра.
Водночас Н. Бойко переконана: щоб бути успішними, потрібно забезпечити сприятливі умови для інвесторів та відповідне регуляторне середовище.
Крім того, Н. Бойко зауважила, що для Міненерговугілля надважливо, як працює ОЕС України, тому чимало уваги приділяється питанню балансування енергосистеми. З огляду на це триває наполеглива робота щодо розроблення вторинного законодавства до Закону України «Про ринок електричної енергії», яке дасть можливість врегулювати всі питання.
Круглий стіл відбувся за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та за сприяння Посольства Великої Британії в Україні.