Україна. Європа. Світ. Золотий фонд нації
З виступу Олександра Дупака, віце-президента, голови Виконкому НТСЕУ на презентації видання Української конфедерації журналістів з нагоди 10-ї річниці Всеукраїнської програми «Україна. Європа. Світ. Золотий фонд нації».
Дякую Конфедерації журналістів України, Борису Євгеновичу Патону і Оргкомітету, що протягом останніх 10-ти років залучали наше Товариство енергетиків та електротехніків, яке має 137-річну історію, до участі в Програмі «Україна. Європа. Світ. Золотий фонд нації».
За ініціативи і за безпосередньої участі наших членів Товариства багатьох поколінь, а це відомі у світі видатні вчені, інженери, державні і громадські діячи, створено могутній енергетичний комплекс України.
Назва нашого Товариства змінювалася протягом останніх десятиріч, але славні традиції творчої співпраці членів Товариства з впровадження досягнень науки і техніки у розвиток і збереження підприємств та організацій енергетичної галузі країни; у напрацюванні пропозицій щодо формування сучасної енергетичної політики країни, розробки довгострокової енергетичної доктрини і стратегії, відповідних комплексних програм їх реалізації.
Не випадково, що у новому Виданні серед Героїв України, лауреатів різних премій, видатних енергетиків України і ювілярів – є нариси про 20 членів Центрального правління Науково-технічної спілки енергетків та електротехніків України.
Але для продовження активної участі нашого Товариства у вирішенні проблем збереження і розвитку енергетичної галузі, у збереженні активної громадянської і фахової позиції, проведенні запланованих науково-технічних заходів і удосконаленні багаторічних інформаційно-аналітичних напраювань необхідна державна підтримка в діяльності нашої Спілки з боку законодавчих та виконавчих органів влади, Міненерговугілля та інших відомств, у тому числі фінансова та організаційна допомога.
Указом Президента України № 68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в України» передбачається підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади.
Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки передбачає впровадження ефективних стимулів і дієвий механізм з боку держави, зокрема податковий, для юридичних осіб, які фінансово підтримають громадські організації.
Енергетика – особлива галузь! В Україні потрібно радикально удосконалювати кадрову політику в сфері енергетики, забезпечивши пріоритет енергетичного професіоналізму при формуванні керівного складу на всіх рівнях енергетичної галузі.
З побажанням успіхів всім учасникам презентації.
Шануймося, дорогі колеги, бо ми того варті!
v
Видатні українці. Нариси про життя славетних особистостей держави (Відео)
За темою: